mail new.soleil@inbox.lv
menu
[ · Jaunas vēstules · Dalībnieki · Foruma noteikumi · Meklēšana · RSS ]
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Blogs » Blogs » Kā Liktenis lēmis (...no komentāra feisbukā...)
Kā Liktenis lēmis
sofiDatums: Ceturtdiena, 18.07.2019, 10.26.52 | Ziņa # 1
Solvita
Grupa: Admin
Ziņas: 2282
Statuss:
Oflain
Komentārs:
Code
Un izrādās kāds vēl šitam visam sviestam tic. Smadzeņu pūderēšana nekas vairāk. Kā liktenis ir lēmis tā arī notiks.


Komentārs tapa pēc kārtējās iespējas - uzdot jautājumu, beigām. Šorīt tikai pamanīju. Kašķēties par šādām tēmām ir bezjēdzīgi, tāpēc autorei netika atbildēts. Bet šeit par to nebūs stāsts.

Vēlējos parunāt par Likteni. Cilvēki sadalās divās daļās - vieni dzīvo kā Liktenis lēmis, savukārt citi grib dzīvot savādāk. Parasti otriem , tā saucamais Liktenis, nedod neko labu. Arī pirmā grupa cilvēku mēdz samierināties ar to kā ir.

Tad, kad savā prātā šo komentāru sāku pārdomāt, neviļus atnāca doma - arī slimības ir jāpiecieš? Arī pēc būtības - Liktenis tā lēmis. Bet nē - cilvēks iet pie ārstiem, vismaz vairums. Kādēļ cilvēks nevar izmainīt arī pārējos apstākļus ap sevi? Jāgaida ko Liktenis ir nolēmis?

Diemžēl Liktenis neko nelemj. Lemj pats cilvēks. Tas pēc būtības ir tikai vārds, jēdziens. Praksē ir pierādījies, ka cilvēkam pašam nelemjot, dzīve saiet lielā sviestā. Jā, ir dažādas atrunas... bet tas viss saucas vienā vārdā - BLOKS. Kāda rakstura tas ir - paša veidots vai apkārtējie parūpējušies - ir jāatklāj un tas ir individuāls jautājums.

Mēs esam ļoti dažādi. Kamēr dzīvē viss ir labi, neviens par grūtībām neaizdomājas. Kad tās pienāk - tad teikt, ka Liktenis tā lēmis - būtu muļķīgi. Vairums sākumā tā arī domā un gaida pienākam balto strīpu dzīvē. Ja tā atnāk ātri - ir labi, cilvēks ticis ar saviem uzdevumiem galā un viss sakārtojas. Ja melnā strīpa velkas gadiem, apaug ar jaunām problēmām - mēs arī runājam par Likteni? Protams, mums izvēle ir vienmēr - dzīvot kā ir vai tomēr pacensties ar visu tikt skaidrībā. Atrast vajadzīgo informāciju par situācijas cēloņiem (pa lielam tā ir pagātne, pirms iesākās melnā strīpa dzīvē) un novērst tos. Te arī piemērus nevar uzrakstīt, jo katram šie cēloņi būs savi.

Tāpēc, teikt, ka Liktenis vēlas mūs noslaucīt no Zemes virsas - nevar. Bet ko dara Liktenis - caur notikumiem māca, veido raksturu un padara stiprākus, zinošākus un pieredzes bagātākus. Neviens neliedz arī palikt uz vietas un nemainīties.

Ja kādam liek kārtis vai ar gaišredzību skatās situāciju un rod nepieciešamās atbildes - tad kas tur ir nepareizs un slikts? Bet, ja netic, ka var tādā veidā ieraudzīt dzīves situācijas un izmainīt Likteni - tad strīdēties pretī tam nav jēgas. Mēs varam izmainīt tikai to, kas tam ir gatavs. Arī sevi! Neticība, bailes, šaubas, nepārliecinātība, ieciklēšanās, apmātība...... utt. ir īpašības, kas labās domas un vēlmes noslēdz - uzliek blokus.

Nobeigumā ir ieteikums - ja, tā saucamais, Liktenis ir lēmis grūtības - pamēģiniet saprast - kādēļ viņas jums tiek dotas. Noteikti visam ir cēlonis. Cēloņi var būt gan ārēji, gan iekšēji! Likteni var izmainīt, bet tam ir nepieciešama vēlēšanās un rīcība.
 
Forums » Blogs » Blogs » Kā Liktenis lēmis (...no komentāra feisbukā...)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana: