Galvenie » Faili » Rokdarbi » Citi rokdarbi

Līme, baloniņi, diegs un drusciņ pacietības...
11.12.2017, 16.46.10

1.  Internetā noskatīju pamācību un nolēmu izgatavot šādu virteni arī sev mājās. Svētki tuvojas, bet veikalā pirkti rotājumi īpaši neaizrauj. 

Darbam nepieciešama līme. Daudz līmes. It sevišķi ja vēl sākumā neizdodas. Iztērēju, ja nemaldos vismaz 5 tādas. Bet var pirkt mazāk un pēc tam nepieciešamības gadījumā piepirkt klāt. Otiņa, katram gadījumam. Es beigās līmi smērēju ar rokām. Tā gāja ātrāk. Un rokas jau var nomazgāt. 

2. Diegs. Pēc iespējas smalkāks. Man kā adītājai bija saglabājies balts diegs, diezgan piņķerīgs priekš adīšanas. Un nebija jau īsti kur tādu pielietot. Tāpēc ar diega iegādi problēmu nebija. Man šķiet, ka der pat spolīšu diegs, bet cik daudz vajadzēs - tas jārēķina pašiem. Atceros, ka biju mēģinājusi agrāk ar vilnas dziju - un nekas nesanāca. Ilgi žuva un vēl kaut kas.. jau vairs neatceros. Arī internetā kaut kur komentāros bija minēts, ka nav sanācis. Nonācu pie secinājuma, ka diegu vajag smalku un pacietu pēc struktūras. Noklājot ar līmi, tas diezgan ātri nožūst un sacietē. 

3. Baloni.  Mēģināju visādus. Veikalā liela izvēle nebija. Bet lielie baloni ir precīzi pēc vajadzīgā izmēra jāpiepūš. Man nesanāca. Meklēju mazākus, bet nebija veikalā. Tad iekrita acīs pie balona stenda mazi baloniņi. Patiesībā tie ir kaut kādi, kas jāpielej ar ūdeni. Nāca līdzi arī  plastmasa rīki iepakojumā. Maksāja pie 1 Eur.  Baloniņi maziņi, plāniņi un, kā izrādījās, varēja arī piepūst ar gaisu. Attēlā redzams lielākais izmērs, kādu varēja piepūst. Tālāk jau pārsprāga. Vēlāk izmēģināšu izveidot virteni ar mazākiem baloniņiem. 

 

4.  Diega tīšana un līmes klāšana.  Tālāk jau piņķerīgākais darba process. Satinu kā nu mācēju. Galvenais neatstāt pārāk lielas spraugas, lai pēc tam neveidojas lieli caurumi. Tīšanas sākumā balonu var noklāt ar līmi, lai diegs nenoslīd. Slīd jau tāpat, bet mazāk. Un kad esat notinuši un jums rezultāts patīk - uzklājiet virsū līmi. Sākumā ripināju pa trauciņu, beigās jau uzklāju līmi tieši virsū uz  tinumu un izsmērēju visapkārt kārtīgi ar rokām. Pēc katra balona nācās mazgāt rokas, bet tas jau bija sīkums. Tālāk aptītos baloniņus noliku uz papīra un atstāju lai nožūst līme.Gadījās, ka pa nakti baloniņš pārsprāga un līdz ar to forma bija izbojāta. Bet brāķīšu bija salīdzinājumā maz. Vēlāk atklāju, ka formu varēja pielabot, bet tikai tajā momentā, kad līme vēl riktīgi nav nožuvusi. Pa spraugu var ielikt jaunu balonu un piepūst atkārtoti. Aizsiet galu un pagaidīt, lai līme nožūst un diegi ir kļuvuši stingri. 

 

5.  Nākamās dienas vakarā jau varēju novērtēt iznākumu.  Baloniņu jāpārdur ar adatu un jāizvelk ārā. Rezultāts redzams attēlā. Man šķiet, ka ir izdevušies. 

6. Atlika tikai saspraust iekšā eglīšu lampiņas. 

7. Tā izskatījās tumsā. 

 

8. Un te jau pie sienas! 

Kategorija: Citi rokdarbi | Pievienoja: sofi
Skatījumu skaits: 143 | Lejuplāžu skaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrēti lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]